O nas

Poznaj naszą historię

VANA [v’a:na] to ze szwedzkiego „nawyk”, a dla nas to też zwyczaj zdrowego jedzenia, dbałości o ciało i umysł. Dania w VANIE są zawsze świeże, zdrowe i co najważniejsze, pyszne!

Dzieciństwo

Pasja zawsze ma swój początek…

VANA powstała z pasji założycielki do zdrowego trybu życia, sportu i jedzenia. Od najmłodszych lat Marta lubiła brudzić ręce w kuchni, pomagając swojej ukochanej babci w gotowaniu.

Od zawsze była wybredna i uparta, jeśli chodziło o spożywane posiłki. 
Z każdego dania wyciągała niektóre składniki, prosząc o przygotowanie ich w jakiś inny sposób, pomijając poszczególne produkty.

Jedzenie kanapki zamiast wigilijnej kolacji lub pałaszowanie pierogów pięć dni w tygodniu przez cały okres dzieciństwa było dla niej normalką. Nie wspominając o ulubionych orzechowych wafelkach Wedla, które od przedszkola aż do dziś są jej zdecydowanym faworytem.

Tu i teraz

Zdrowie zawsze idzie w parze z tym co jemy

Gust i preferencje żywieniowe zmieniały się z roku na rok, ale od dłuższego czasu Marta dba by jej posiłki były zdrowe i pożywne.

Wierzy, że odpowiednia dieta wpływa nie tylko na wygląd fizyczny, ale również na ogólne samopoczucie. Zamiłowanie do sportu również pojawiło się w jej życiu w bardzo wczesnych latach.

Trenowała przez 8 lat jeździectwo, głównie skoki przez przeszkody, jeździ na nartach, na rowerze. Regularnie uczęszcza na siłownię, przebiegła półmaraton w Londynie i Miami. W wolnych chwilach trenuje kickboxing, gra w tenisa lub spaceruje po lesie z ukochanym Maltipoo, Maksiem.

Tu i teraz

Inspiracja codziennością

Przez ostatnie lata Marta bardzo dużo podróżowała. Loty kilka razy w miesiącu były jej codziennością. Przygotowywanie preferowanych posiłków nie było problemem w domu, ale przy licznych wyjazdach było to dość mocno utrudnione.

Nie zawsze miała czas i miejsce by móc zjeść coś zdrowego co powodowało frustrację. Częsty brak dostępu do ulubionego jedzenia, przeszkody w trzymaniu się zdrowych nawyków zaczęły kreować liczne przemyślenia.

Marta wiedziała, że na pewno nie jest jedyną osobą, dbającą o to co je. Postawiła sobie za cel ułatwienie życia miłośnikom zdrowej kuchni – „Przecież na pewno nie była jedyną zapracowaną osobą, pragnącą przestrzegać swojej ulubionej diety.”

Tak narodził się pomysł na restaurację VANA, będącej miejscem, w którym osoby dbające o swoje zdrowie, ale nie mające za dużo czasu, mogły komfortowo zjeść zdrowy i pożywny posiłek.

TEAM

Poznaj nasz zespół

Zespół ekspertów i ekspertek starannie przygotował menu, byśmy mogli serwować naszym gościom posiłki oparte na świeżych i zdrowych składnikach. Oprócz kreatywnej założycielki w procesie tworzenia konceptu VANA brał udział zespół ekspertów, który pomógł w opracowywaniu pysznych i zdrowych dań, serwowanych naszym gościom.

Marta Adamska

CEO & OWNER

Założycielka Vany to 26-letnia businesswoman, która jeszcze w liceum, mając zaledwie 19 lat wraz z przyjaciółką prowadziła własną markę kosmetyczną. Spędziła trzy lata produkując i sprzedając matowe pomadki, używane m.in. przez Cardi B czy Kali Uchis.
Później zaczęła pracę w stoczni luksusowych katamaranów, podróżując po całym świecie i sprzedając jachty światowym przedsiębiorcom i celebrytom. Mimo niesamowitych doświadczeń, po niecałych pięciu latach stwierdziła, że chce połączyć pracę ze swoimi największymi pasjami do zdrowej kuchni i sportu, kreując wizję restauracji Vana.

Agata Tomczak

chief

Współtwórca menu, która wraz z Martą tworzyła od podstaw wszystkie przepisy i receptury. Swoje wykształcenie zdobyła na londyńskim uniwersytecie, pracując dla znanych restauracji m.in. w Londynie, Gdańsku i Barcelonie. Oprócz fascynacji kuchnią lubi biegać i podróżować. Prowadzi stronę @agatagotuje

Natalia Farian

Główna dietetyczka

Dietetyk kliniczny, prowadząca własną markę Dietfullness, wspomagająca VANĘ w kwestiach odpowiedniego dobrania makroskładników potraw. Swoją wiedzę zdobywała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku dietetyka, kontynuując edukację w zakresie psychodietetyki na studiach podyplomowych. Dzięki niej, dania są dobrze zbilansowane i dopasowane dla osób z poszczególnymi wykluczeniami żywieniowymi.

VANA to społeczność miłośników zdrowego trybu życia i pysznej kuchni.